בני משה , משרד עורכי דין
נזקי גוף, תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית 
ביטוח לאומי, משרד הביטחון

לייעוץ חינם השאר פרטיך
שם:
טלפון:
  

פציעות נפוצות לאחר תאונת דרכים

בניגוד לדעה הרווחת שפציעות ונזקי גוף נגרמות לרוב בתאונות דרכים שהתרחשו במהירות גבוהה ישנן פציעות שעלולות להתרחש אפילו במהירויות נמוכות של כ 10 -20 קמ"ש.
הפציעות הנפוצות כיום, ללא קשר למהירות הרכב בזמן התאונה הן: צליפות שוט, פגיעות ראש, זעזוע מוח ופגיעה נפשית.

צליפת שוט

צליפת שוט או וויפלאש באנגלית היא בעצם שם כולל למגוון חבלות שנגרמות לצוואר ו\או כתוצאה מעיוות פתאומי וחד, אשר נגרם  לרוב כאשר מופעלים כוחות של האצה והאטה פתאומיים על חוליות עמוד השדרה.
הפציעה לרוב מתרחשת בתאונות דרכים בהם הנהג או הנוסע ברכב הנפגע, נפגע כתוצאה מרכב צד ג' אשר פגע בו מאחור, ברם יכולה גם להגרם כתוצאה מפגיעה חזיתית או אחרת.
הפגיעה מתבטאת לרוב בכאבי צוואר, כאבי גב, הגבלה בתנועות חוליות עמוד שדרה, כאבי ראש, כאבים בכתפיים, מתח בשרירים, ובעיות אורטופדיות ונוירולוגיות אחרות ושונות.
לאחר תאונה בה יש חשש לפציעה מסוג זה מומלץ לקבל טיפול ע"י צוות רפואי של מגן דויד אדום או לפנות עצמאית אל חדר המיון הקרוב ביותר למקום התאונה על מנת לאבחן בהקדם את נזק הגוף.
חשוב לציין כי הפנייה לחדר מיון חשובה לשם איתור פגיעות וחבלות לאחר תאונת הדרכים, זאת גם אם נראה שלא נגרם נזק ברור ובולט לעין. בעת הבדיקה הרפואית חשוב להעלות בפני הרופא המטפל את כל התלונות בגין כל המכאובים והמגבלות, גם אם אלו מורגשים כזניחים ואשר לדעתך הסובייקטיבית יחלפו כלעומת שבאו.
הבדיקות והטיפולים אשר מבוצעים מיד לאחר תאונת הדרכים בחדר המיון בבית החולים הינן מוכרות כהוצאות רפואיות ומשולמות ע"י חברת ביטוח החובה לאחר מסירת אישור המשטרה לבית החולים או הסדרת הנושא מול חברת הביטוח באמצעות העורך דין.
כמו כן, יש ליידע את חברת הביטוח מהר ככל האפשר על התאונה ועל הפנייה לבית החולים.

פגיעת ראש

פגיעת ראש או זעזוע מוח הם פציעות נפוצות בתאונות דרכים אך יכולות להגרם גם כתוצאה מתאונה בעבודה, נפילה ברחוב כתוצאה ממפגע בטיחותי במדרכה או בכל מקום ציבורי אחר, במהלך טיול ובעת פעילות ספורטיבית.
הפציעה מתבטאת בכאבי ראש, סחרחורות הפרעות בריכוז ובזכרון, בחילות,הקאות, פירכוסים, טשטוש בראייה,דימום וחבלות.
תופעות של חוסר ריכוז וקשב ובעיות רבות נוספות אכן יכולות לבוא בעקבות חבלה וזעזוע מוח. תופעות שלאחר זעזוע מוח יכולות להמשך פרק זמן של שבועות או חודשים ולעיתים אף להותיר נכות קשה בנפגע.

פגיעות נפשיות

בנוסף לפציעות גוף לאחר תאונת דרכים ישנם גם פגיעות נפשיות שיכולות להגרם כתוצאה מאירוע קשה כמו תאונה. הפרעה נפוצה היא הפרעת דחק פוסט טראומטית
הפרעת דחק פוסט-טראומטית (באנגלית: Post-Traumatic Stress Disorder, או בקיצור: PTSD)
היא הפרעה פסיכיאטרית מתחום הפרעות החרדה. זוהי תסמונת המתפתחת לאחר חוויית אירוע טראומטי. שמה העברי - תסמונת בתר חבלתית. הלוקים בהפרעה מגיבים לחוויה זו בתחושות של פחד וחוסר אונים. הגדרת האירוע הטראומטי אינה נוקשה, ישנם שילקו בהפרעה אחרי תאונת דרכים קלה, וישנם שיפתחו אותה לאחר מעורבות בתאונת דרכים קטלנית. אחד מתת-הסוגים של הפרעה זו מתייחס לאירועים הקשים להם נחשפים חיילים במלחמה ונקרא "הלם קרב" או "תגובת קרב".

עורך דין בני משה | תאונות דרכים | תאונות עבודה | נזקי גוף | רשלנות רפואית | תאונות נפילה | מידע משפטי | עורך דין תעבורה | פסיקה תאונות דרכים | תאונות תלמידים | צור קשר |


משרד עורך דין בני משה - עורך דין תאונות דרכים, עורך דין לנזקי גוף, עורך דין לתאונות עבודה, עורך דין לרשלנות רפואית

 האתר נבנה על ידי קידום אתרים webresult